<< hlavní stránka

   SAÚDSKÁ ARÁBIE - outdoorové výpravy

Proč do Saúdské Arábie

Chcete být mezi prvními cestovateli v Saúdské Arábii? Saúdská Arábie začala teprve v září 2019 vydávat turistická víza. Proto je stále autentická, nepoznamenaná turistikou, bezpečná, plná přírodních a historických zajímavostí. Každý čeká písečné duny, hliněné hrady jako z pohádky, orientální tržiště a konzervativní společnost. O to více pak překvapí barevné sopky, mlžné hory s cypřišovými lesy, fascinující petroglyfy pravěkých umělců, biblická města, opevněné horské vesnice, úžasná pohostinnost místních a rapidě se uvolňující státní systém. Jestli máte rádi outdoor dobrodružství a objevování neprofláknutých zemí, pak cesta do Saúdské stojí za to.
Cestujeme v malých skupinách terenními toyotami se spolehlivými místními řidiči. Každou druhou noc kempujeme při ohni na scénických místech pod fastastickou hvězdnatou oblohou. Druhá polovina nocí je v běžných hotelech. Provází vás zkušený český průvodce a skvělý licencovaný saúdský průvodce. Oproti zkresleným mediálním informacím se dozvíte se z první ruky, jak skutečně Saúdská Arábie funguje. Součástí výprav je decentní fotokurz (pro zájemce).

V Saúdské Arábii je k vidění mnoho unikátních míst - mrkněte na krátkou slideshow s hudbou:

Aktuální výpravy:

18/3 - 1/4 2023 | SAÚDSKOU ARÁBIÍ PO KADIDLOVÉ STEZCE
Asirské hory (cypřišové lesy, nejvyšší hora Saúdské Arábie, opuštěné kamenné vesnice) - město Abha - starobylá vesnice/muzeum Rijal Alma - skalní soutěska s jezírky - horské mlžné lesy - Nadžránská oáza (hliněné mrakodrapy, Emírův palác, vykopávky Al Uchdud, palmérie, tradiční súq) - prehistorické petroglyfy - velbloudáři - dunová poušť Rub al-Chálí - Džidda (korálové domy, orientální tržiště, nábřeží, nejvyšší fontána světa)
* Volná místa

28/10 - 11/11 2023 | DIVOKÝM SEVEREM SAÚDSKÉ ARÁBIE
Džidda (kkorálové domy, orientální tržiště, nábřeží, nejvyšší fontána světa) - Rudé moře - monumentální skalní útvary v poušti - barevné sopky - biblická oáza Khaybar - Al Ula - Madain Saleh (tzv. Saúdská Petra) - trek skalní soutěskou s potokem - pozůstatky Hedžazské železnice - turecké pevnosti - velbloudáři - duny a prehistorické petroglyfy
* Volná místa

O podrobnější informace a aktuální ceny prosím pište na e-mail
LSynek@seznam.cz

 
Mgr. Lukáš Synek, PhD.

V Saúdské Arábii jsem žil 3,5 roku se svou rodinou, pracoval jsem na mezinárodní univerzitě KAUST a většinu volna trávil průzkumem neznámého pouštního království, kam se tehdy málokdo podíval. Dříve jsem profesionálně provázel pro české CK v Uzbekistánu, Jemenu a Iráku. Procestoval jsem přes 70 zemí světa, psal pro český National Geogrpahic, bavím lidi cestopisnými projekcemi, v Akademii věd ČR se věnuji buněčné biolgii rostlin.

- Průvodcovské služby
- Cestovní agentura

IČO: 86970721. Sídlo: Janáčkova 556, 252 64 Velké Přílepy. Živnostenský list vydán Městským úřadem Černošice dne 23. 7. 2008, zn. ZIV/4618/2008/Zde/2

Kontakt: LSynek@seznam.cz